Lisaks saunaahjudele ja nende lisadele toodame ka teisi ahjusid, mis töötavad puuküttel. Selleks on suitsuahjud, lihavannid, pliit-ahi, vanniahjud jne. Peale selle valmistame ka prototüüpe kliendi soovide järgi.

Väike kuumsuitsuahi GSS-125

Väike suitsuahi on neljakandiline ning ümbritsetud kolmes küljest topeltseinaga (see tagab ka kvaliteetse töö külma ilmaga). Välismõõdud on 125x40x40cm. Ahjus on kaasas kaks roostevaba resti ja vardad. Korsten ei ole eemaldatav. Mõlemal küljel käepided suitsuahju transportimiseks.
Rohkem infot leiate kasutusjuhendist

Keskmine kuumsuitsuahi GSS-200

  Keskmine suitsuahi on neljakandiline ning ümbritsetud kolmes küljest topelt seinaga (see tagab ka kvaliteetse töö külma ilmaga). Välismõõdud on 170x50x50cm. Ahjus on kaasas neli roostevaba resti ja vardad. Korsten on eemaldatav.
Rohkem infot leiate kasutusjuhendist

Suur XL kuumsuitsuahi GSS-200 XL

Suur suitsuahi on neljakandiline ning ümbritsetud kolmes küljest topeltseinaga (see tagab ka kvaliteetse töö külma ilmaga). Välismõõdud on 205x50x50 cm. Ahjus on kaasas kuus roostevaba resti ja vardad. Korsten on eemaldatav.
Rohkem infot leiate kasutusjuhendist

Eemaldatav veetasku võrguga keristele

Kõigil Skamet-i võrguga (S-seeria) saunaahjudel on võimalus kasutada eemaldatavat veetaskut (VT). Kui varem olid veetaskud ahju külge keevitatud, siis nüüd annab ahju vee väljavõtu poolt muuta vastavalt oma soovile.  Ahju mõlemal küljel ning taga on kinnituskohad, mille külge veetasku kergesti kinnitub.

Veetasku kinnituskohad ei ole vaid paagi kinnitamiseks. Ilma veetaskut lisamata, annab see ka saunaahju konstruktsioonile lisatugevust. Kinnitusribad  lisatakse kõikidele ahjudele, seina tugevdamiseks, isegi kui ahi on tellitud kinni keevitatud veetaskuga.

Kuna ahjul on kolm kinnitust, siis on võimalik ühendada rohkem kui üks veetasku. Kui kliendil on soov, siis võib ühendada koguni 3 veetaskut korraga (kolmele küljele), kuid sellisel juhul tuleb arvestada, et mida rohkem on veetaskuid, seda pikem on kütteaeg.

NB! Kandilise võrkkorpusega mudelitele (S ja ST) saab veetasku ühendada paremale, vasakule ja tagakülge, kuid ümara korpusega mudelitele (SY ja STY) ainult paremale ja vasakule küljele.

Kui kliendil on eelnevalt olnud meie ahi veetaskuga ja soovib seda välja vahetada, siis veetorude kõrgused ja kaugused on jäänud samaks, mis kinni keevitatud veetaskuga ahju puhul.  Seega ei pea klient oma veesüsteemi ümber tegema hakkama ning saab lihtsalt uue mudeli asemele asetada. 

Juhul kui klient on ostnud ahju eemaldatava veetaskuga ning paigaldanud toote ka omakohale ning vee sisselaskmisel selgub, et paak on vigane või laseb läbi, siis on võimalik see välja vahetada ilma ahju paigast liigutamata. Samuti on võimalik vahetada välja veetasku juhul, kui aastate jooksul on veetasku lekkima hakanud või katlakivist ummistunud.

Lisaks uutele mudelitele on jäänud võimalus tellida ahjusid, mis on juba kinni keevitatud veetaskutega. Nende positiivne pool on kõrgem vee kütmise efektiivsus. Kuna tulekolde ja soojeneva vee vahel on vaid üks sein, siis soojeneb vesi kiiremini kui eemaldatava veetasku puhul. Eemaldatava veetasku puhul on tule ja vee vahel topeltsein ning sellepärast soojeneb vesi natukene aeglasemalt. Kuid kui Teil on kas suur saun või väiksem veeboiler, siis sobib ka eemaldatava veetaskuga saunaahi.

Pliit-ahi

Pliit-ahju õhu soojendamise põhimõte on sarnane meie metallkorpusega saunaahjudega – kus sisu ja korpuse vahel on 5cm vahe, mille kaudu siis alt võetakse külm õhk ning mis suunatakse ülesse. See aitab kiirelt ja efektiivselt kuumendada õhku, mis omakorda soojendab ruumi. Välismõõdud on 86x48x53cm. Korstna ühendus on tagaseinas. Pliit-ahju külge on võimalik ühendada ka kuumavee boiler (kas vasakule või paremale poole). Pliidi üleval on malmist plaat, kus on võimalik valmistada erinevaid toite. Pliidi alaosas on aga panipaik puude jaoks (35x39x47,5cm).
Rohkem infot leiate kasutusjuhendist

Ahi kinnise veepaagiga

Võrkkorpusega ahi kinnise veepaagiga on mõeldud väikesele saunale (6-10m³). Korstna ühendus on ahju pealt. Samuti käib ahju peale kuumavee boiler mida läbib suitsutoru.  Ahju on võimalik tellida nii klaasuksega kui ka ilma. Standardtootel on boileri mahuks 110 liitrit (on võimalik tellida kas väiksemat või suuremat boilerit).Mõned mõõdud: Küttekolde (võrguga osa) on 62x54cm. Kõrgus 45cm. Boileri diameeter on 45cm. 110 liitrise boileri kõrgus on 80cm. Kogu kõrgus 125 cm. Boileril on kolm 1/2 tolli niplit (üks sisse tulev vesi, teine väljaminev vesi, kolmas kaitseklapi jaoks) ja üks nippel(sisekeermega) termomeetri jaoks.

Vanniahi lahtise veepaagiga

Metallkorpusega vanniahi lahtise veepaagiga on mõeldud vee soojendamiseks. Tegemist on topeltkestaga ahjuga, mille seest on mustast metallist paak. Korstna ühendus on ahju tagant. Ahju on võimalik tellida nii klaasuksega kui ka ilma. Standardtootel on boileri mahuks 110 liitrit (on võimalik tellida kas väiksemat või suuremat boilerit). Samuti on võimalik tellida ka roostevaba boileriga.Mõned mõõdud: Ukse laius 33cm ja kõrgus 45cm. Diameeter 40cm. 110 liitrise boileriga on ahju üldkõrgus u. 110 cm. Boileril on üks 1/2 tolli nippel (vee välja laskmiseks). Peal on kaas.

Lihavann ehk šašlõki mangaal

Meie toodangus on ka erinevaid metallist lihavanne ehk šašlõki mangaale. Standardtoote materjali paksus on 2mm. Võimalus tellida ka paksemat. Valmistame lihavanne ka kliendi enda soovide järgi. Võimalik valmistada ka kaanega. Lihavanni jalad on eemaldatavad. Samuti on võimalik tellida ka roostevaba materjalist. Mõned mõõdud (laius x pikkus x sügavus): Hetkel valmistame kolme mõõtu mangaale: 100x40x17cm / 70x30x17cm / 50x30x17cm. Kõrgus 90 cm. Igal vannil ka peal rest, mis katab ära osa vannist ja on eemaldatav.

Lõkkealus

Lõkkealus on mõeldud kasutamiseks kas lõkke tegemiseks või liha grillimiseks. Lõkkealus on diameetriga 45cm ja kõrguseks on 40 cm. Standardtoote materjali paksus on 3mm. Võimalus tellida ka paksemast materjalist. Valmistame lõkkealuseid ka kliendi enda soovide järgi: näiteks jalgadel, samuti ka roostevaba materjalist.