MEIST

Skamet OÜ on 2006.aastal asutatud pereettevõte, mis põhineb 100% kodumaisel kapitalil. Skameti bränd on Eesti turul üks tuntum puuküttega saunaahjude valmistaja. Meie põhitoodangu hulka kuuluvad: saunaahjud (metall- ja võrkkorpusega; samast ruumist köetavad, teisest ruumist köetavad, veepaagiga ning boileri ühendusega), veeboilerid, kuumsuitsuahjud, suitsutorud, lihavannid, lõkkealused jpm. Lisaks enda toodangu tootmisele pakume erinevaid metalltöödega seotud teenuseid, nt painutamine, valtsimine ja keevitustööd. Ettevõte omab masinaparki, mis võimaldab kliendile pakkuda teenuseid erinevateks metallitöödeks. Tegutsemise aastate jooksul oleme turule toonud erinevaid tooteid: akupaagid, roostevaba boilerid (lisatud anood), veesoojendajad, küttepliidid jm. Tootmishooned paiknevad aadressil Savi 9, Pärnus. Suurem osa ettevõtte toodangust eksporditakse. Senine eksport tegevus on keskendunud põhiliselt Soome, Lätti, Leetu ja Saksamaale. Aastate jooksul on tooteid eksporditud ka Belgiasse, Kanadasse, Poola, Austraaliasse ja Rootsi.

 

SAUNAAHJUD

Meie ahjud on valmistatud Euroopa Liidus kehtiva standardi EN 15821:2010 alusel. Selle standardi saamiseks on vajalik oma tooteid testida sõltumatus ja sertifitseeritud laboris. Skamet oli Eestis ja Euroopas üks esimestest, kes antud sertifikaadi oma toodetele tegi. Nende testide tulemuste põhjal saame öelda, et meie saunaahjud on kõige efektiivsemad Eesti puuküttega kerised.

Meie keriste efektiivsuse näitajad on kõigil üle 70%, mis on kõrgem kui nõutav EU standardis (50%). Kõrge efektiivsuse annab saunaahju sisse ehitatud suitsukanal, mis ei lase kuumusel kohe ahjust välja minna, vaid hoiab endas võimalikult kaua kuumust, ennem kui läheb suitsutorusse ja sealt edasi korstnasse. Seega kõik meie saunaahjud on varustatud suitsukanalitega, mis takistavad tule sattumist suitsutorusse. Kui olete oma sauna õigesti soojustanud ning valinud meie toodete hulgast õige saunaahju mudeli, siis peaksite saavutama saunalaval 100 kraadise kuumuse 0,5 – 1,5 tunniga sõltuvalt mudelist. Skameti saunaahju keskmine eluiga on nõuete kohasel kasutamisel 8-12 aastat.

Pakume erinevaid saunaahjude mudeleid:
>  väiksemale (alates 5 m³) või suuremale saunale (kuni 25 m³);
>  kütmisega samast ruumist või läbi seina;
>  metallkorpusega või võrkkorpusega;
>  veetaskuga (boileri ühendamise võimalusega) või ilma;
>  klaasuksega või ilma.

On oluline, et saunaahju võimsus on valitud hoolikalt. Õige saunaahju korral, on kerise eluiga pikem. Juhul kui küttevõimsus on liiga väike, peate ahju kauem ja intensiivsemalt kütma.

  • Kui Teie saunas viibimise aeg jääb tavaliselt kahe tunni piiresse ja eelistate kuumemat leili, siis soovitame oma metallkorpusega ahjusid.
  • Kui Teie saunas viibimise aeg on tavaliselt rohkem kui kaks tundi ning saunatajaid palju, siis soovitame oma võrkkorpusega ahjusid.

Meie valikus on kolme võimalusega saunaahjud (leiliruumi kubatuur):

  • Mini – 5-12 m3
  • Keskmine – 8-18m3
  • Suur – 16-25m3

 

MEIE TOOTEVALIK:

  • VEEBOILERID

Erinevad veemahutid: boilerid (horisontaalsed või vertikaalsed), akumulatsioonipaagid (kliendi joonise alusel), lahtised veepaagid. Nii mustast metallist kui roostevabast.

  • SUITSUAHJUD & BBQ AHJUD

Toodame kolmes erinevas suuruses suitsuahjusid: 125x40x40cm, 170x50x50cm ning 205x50x50cm. Kaasas on ahjudel roostevaba restid ja vardad.

Pakume ka lihavanne erinevate mõõtudega ning lõkkealuseid.

  • SUITSUTORUD

Toodame erinevate diameetrite ning mõõtudega üheseinalisi sutsutorusid. Lisaks sirgetele torudele toodame suitsutoru põlvesid ja -siibreid, üleminekuid, mütse ning muhve. Valmistame need mustast metallist.

  • ILULIISTUD & VÕRED

Meie toodangu hulgast leiab erinevaid iluliiste ja suitsutoru võresid, mis käivad suitsutoru ümbes ja kuhu saab lisada kerisekivid.

  • ERITELLIMUSED JA MUUD TOOTED

Pakume ka ohutuse tagamiseks ahju aluseid plaate ning kaitseseinu. Korstnakomplekti. Teeme eritellimusi vastavalt kliendi joonistele. Samuti valmistame klientidele lihtsamaid prototüüpe.

 

KVALITEEDIMÄRGISED

Ettevõte lähtub juhtimisel ISO 9001:2015 standardist. Alates 2007-st aastat on Skamet OÜ Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige. 2008ndal aastal arendati ettevõttes välja tootmisohje süsteem, mille alusel on õigus oma toodetel kasutada CE märki.
Skamet OÜ on saanud toetust EAS`ilt innovatsiooniosaku meetme raames projektile “Suitsutorude vastupidavuse testimine edaspidise arendamise eesmärgil”. Projekti kestvus oli 01. juuli – 30. november 2011.a. ning teadmiste ja oskuste arendamise meetme raames projektile “Puutküttega saunaahjude viimine vastavusse Euroopa Liidu standarditega”. Projekti kestvus 01. november 2011.a. – 31. jaanuar 2012.a. 2015.-ndal aastal tunnustati ettevõtet “Gasellettevõte” tiitliga.